Milá bigotná Slovenka, milý netolerantný Slovák

Autor: Branislav Dudáš | 20.11.2012 o 15:43 | (upravené 20.11.2012 o 15:56) Karma článku: 18,75 | Prečítané:  5337x

Podnet na zmenu spoločnosti k lepšiemu nikdy nepríde zo strany utláčajúcich a utláčaným sa sotvakedy podarí presadiť vo svete, v ktorom určujú pravidlá ich trýznitelia. Čiernym americkým otrokom sa podarilo dosiahnuť to, o čom ani nesnívali s pomocou skupiny pokrokovo zmýšľajúcich jedincov. Zase raz je tu čas, keď by mal impulz k tolerancii a porozumeniu prísť od večnej menšiny rozumných a tolerantných obyvateľov tejto vatikánskej provincie. Rozhodol som sa teda napriek vlastnej heterosexualite prispieť svojou výzvou: Milá bigotná Slovenka, milý netolerantný Slovák, dajte im už konečne pokoj!

Uvedomujete si, že titul, od ktorého odvodzujete svoje „právo“ zasahovať iným ľuďom do života, určovať im koho majú ľúbiť a s kým, koľkokrát a v akej pozícii majú mať sex je presne ten istý, ako ten, ktorý by dal moslimom právo vás kameňovať a zakázať vám bravčové a váš milovaný alkohol? Áno, ten istý. Áno, povedal som ľúbiť. Vaše sprosté povery, predsa nehovoria, že ľúbiť môžete len človeka s inými pohlavnými orgánmi, to by potom tá vaša „kresťanská láska“ bola len o sexe. Prečo sa im teda pcháte do života? Bojíte sa, že by chceli aj vás prerobiť? Sklamem vás, ale nedá sa to. (Aj tak by po vás s vašimi názormi ani neštekli...) Možno vám len vadí vulgárnosť, s ktorou sa menšina menšín prezentuje. Aj mne. Čo ale čakáte, keď popierate a potierate ich identitu. Ste to vy, kto z nich selektujete odvážnych provokatérov ochotných znášať pranierovanie kvôli vidine zmeny. Bez vašich predsudkov by boli bez práce. Ste to vy, kto niekomu kazí kvalitu života. Máte predstavu, koľkým ľuďom váš postoj ublížil? A koľkí si ublížil sami, aby nemuseli znášať vaše rany, pretože sú iní? Ak by ste sa starali viac o seba, svet by bol krajší. A to, že existujú inak orientovaní, by ste si pravdepodobne všimli len z vašich nimi krásne vymaľovaných stropov kaplniek. Choďte si ich pozrieť. Možno prídete na význam frázy „Pokoj s vami.“

Tieto vety vznikli ako moja odpoveď na výzvu, ktorá si nezaslúži byť šírená...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?